Find en kropsterapeut

[image]

Angela Jørgensen

Partner i ManuVision

Behandler

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
20 21 41 06
angela@manuvision.dk

Pris: 1.100 kr.

 
[image]

Annette Mortensen

Behandler

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
30 25 45 73
annette@manuvisionbehandler.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Atle Hedvard

Behandler

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
21 27 71 98
atle@manuvision.dk

Pris: 800 kr.

 
[image]

Bente Ravn

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset, Århus
Mejlgade 28 over gården 1. sal
8000 Århus C

Kontakt
26 70 87 59
bente.ravn@hotmail.com

Pris for i 1,5 time: 700 kr.

 
[image]

Carsten Sander Søgaard

Behandler og underviser i træning

Kropidur
Allehelgensgade 13, 1 tv.
4000 Roskilde

Kontakt
26 13 77 12
carsten@kropidur.com
www.kropidur.dk
http://kropidur.dk/online-booking/

Pris: 800 kr.

 
[image]

Cristine Wasgård

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2. sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
22 78 44 60
cristine@kroppensskygger.dk

www.kroppensskygger.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Filip Rankenberg

Partner i ManuVision

Behandler

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2. sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
22 12 60 81
filip@manuvision.dk

Pris: 1.100 kr.

 
[image]

Gitte Sommer

Behandler og underviser i træning

Gitte er flyttet til Californien, USA. Hun kan kontaktes pågitte.sommer.california@gmail.com

 
[image]

Helle Toft Jensen - Svendborg

Behandler og underviser i træning

Møllergade 24, 1.th
5700 Svendborg

Kontakt
61 32 09 40
helle@kysentiger.dk
www.kysentiger.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Helle Toft Jensen - Ærø

Behandler og underviser i træning

Vestergade 70
5970 Ærøskøbing

Kontakt
61 32 09 40
helle@kysentiger.dk
www.kysentiger.dk

Pris: 500 kr.

 
[image]

Ida Sand

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
50 57 21 24
Idasandmichelsen@gmail.com

Pris: 750 kr.

 
[image]

Jacob Aremark

Behandler og træner

ManuVision Huset Aarhus
Mejlgade 28, over gården, 1.sal
8000 Aarhus 

og

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
60 71 80 30
jacob@aremark.dk
www.aremark.dk

Pris 60 min: 650 kr.
Pris 90 min:
900 kr.

 
[image]

Jane Oscar Alexandersen

Behandler og underviser  i træning

Krop & Sind
Riddergade 17, 1. Sal.
7000 Fredericia

Kontakt
61 70 18 21
jane@pluszonen.dk
www.pluszonen.dk

Pris for 1,5 time: 700 kr.

 
[image]

Jane Sundstrup

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset Århus

Mejlgade 28, over gården, 1. sal

8000 Århus C

og

Sødalvej 23

8830 Tjele

 

Kontakt

20 62 54 28

jane.sundstrup@gmail.com

www.livikroppen.dk

Pris: 700 kr.

 
[image]

John Schrøder Hansen

Behandler

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Og

Huset
Ahlgade 52, 2. sal
4300 Holbæk

Og 

Møllestræde 10
4550 Asnæs

Kontakt
51 66 77 61
john@manuvisionbehandler.dk
www.kropsterapi.in

Pris: 600 kr.

 
[image]

Johnny Hauge

Behandler

Kropsinstituttet
Studiestræde 14A, 2 sal
1455 Kbh K

Kontakt
26 82 96 24
johnny@kropsinstituttet.dk
kropsinstituttet.dk

 
[image]

Kirstine Barbara Ekelund

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision Massagekursus I & II

Moseskrænten 49
2860 Søborg

Kontakt
26 35 15 33
kirstineekelund@hotmail.com
www.kropsterapi.org

Pris for 75 minutter: 600 kr.

 
[image]

Kristian Troldborg Sønderby

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg 

Kontakt
2064 2469

kristian.troldborg.sonderby@gmail.com

Pris: 60 minutter 650 kr // 90 minutter 800 kr

 
[image]

Kristian Prüss

Behandler

Sct. Olai Gade 20
3000 Helsingør

Kontakt
60 71 70 00
info@behandlingdervirker.dk
behandlingdervirker.dk

Pris: 700 kr.

 
[image]

Kristoffer Glavind Kjær

Partner i ManuVision

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
21 92 44 12 mandag og torsdag kl. 8.30-9.00
kristoffer@manuvision.dk

Pris: 1.100 kr.

 
[image]

Lars Olesen

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset Aarhus
Mejlgade 28, over gården, 1.sal
8000 Aarhus

og

Det Alternative Sundhedshus
Sennelsgade 16 st
8900 Randers

Kontakt
61 66 36 66, tirs- og fredag kl. 7.30 - 8.00 og 17.30 - 18.00
Larshenrikolesen@private.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Lars Olesen - Randers

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset Aarhus
Mejlgade 28, over gården, 1.sal
8000 Aarhus

og

Det Alternative Sundhedshus
Sennelsgade 16 st
8900 Randers

Kontakt
61 66 36 66
(telefontid: tirs- og fredag kl. 7.30 - 8.00 og 17.30 - 18.00)
larshenrikolesen@private.dk

Pris: 600 kr.

Se Lars fulde profil.

 
[image]

Lisbeth Low Madsen

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Alle 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
41 58 44 14
Lisbeth@manuvisionbehandler.dk
www.kropmærksomhed.dk

Pris for 1 time: 600 kr

 
[image]

Mads Allermann Petersen

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
40 35 17 79
madsallermann@gmail.com

Pris: 700 kr.

 
[image]

Maja Nyboe

Behandler og underviser i træning

Behandlerfællesskabet Mærk Kroppen
Søllerødgade 44, 2th
2200 København N

Kontakt
60 82 17 27
maja@blivroert.dk
www.blivroert.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Malika Pattey

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
40 97 62 93
Maerkbarkrop@gmail.com
mærkbarkrop.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Margrethe Winther Brandt

Behandler og underviser i træning

Platanhaven 75
2600 Glostrup

Kontakt
51 92 86 26
margrethe@mailme.dk
gladogfri.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Marie-Louise Bahn

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt:
29 29 09 05
marielouisebahn@gmail.com

Pris: 600 kr.

 
[image]

Mette Aakjær

Behandler

ManuVision Huset Aarhus
Mejlgade 28, over gården, 1.sal
8000 Aarhus

Kontakt
28 34 33 09
mette@wunderland.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Mette Sahl Kristiansen

Behandler

Montagnevej 5
2400 København NV

Kontakt:
61 38 19 30
mhsk@webspeed.dk

Pris: 750 kr.

 
[image]

Mette Steen

Partner i ManuVision

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
20 48 39 80
mette@manuvision.dk

Pris: 1.100 kr.

 
[image]

Mikkel Pablo Skovbye

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
31 33 01 33
mikkel@manuvision.dk
wildernessworkshop.dk

Pris: 800 kr.

 
[image]

Miranda Bilderbeek

Behandler 

Skjoldagervej 5
6510 Gram

Kontakt
27 83 49 71
kontakt@kropogsindterapi.dk
www.kropogsindterapi.dk

Pris: 500 kr.

 
[image]

Mjølner Rankenberg

Behandler og underviser i træning

Hejrevej 30
2400 København NV

og 

Munkholmvej 17
4300 Holbæk

Kontakt
42 56 78 95
info@afstress.nu
AfStress.Nu

Pris: 875 kr.

 
[image]

Morten Menzer

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
28 78 44 00
morten@manuvisionbehandler.dk
www.mortenmenzer.dk

Pris: 700 kr.

 

 
[image]

Ole Mikkelsen

Behandler

Nygade 39B
8600  Silkeborg

og 

Them Hallerne
Frisholmvej 13
8653 Them

Kontakt
22 18 31 80
ole.behandling@gmail.com
www.olebehandling.com

 
[image]

Pia Kelter-Legendre

Behandler og underviser i træning

Frederiksborggade 11., 2. sal
1165. København. K

Kontakt
25390901
pkelterlegendre@gmail.com
behandlingnu.dk

Pris: 550 kr.

 
[image]

Rasmus Kristensen

Behandler

Moseskrænten 49
2860 Søborg

Kontakt
26161533
rasmuskristensen@yahoo.com

Åbningstider: Man-fre: Kl. 9-14

Pris for en time: 500 kr.

 
[image]

Rikke Hansen

Behandler

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

og

Sanum klinik i Torup
Dyssekilde station
3390 Hundested

Kontakt
30340851
yoga@sanum.dk
www.sanum.dk
Facebook Sanum v/ Rikke Hansen

Pris: 600 kr.

 
[image]

Rikke Hansen-Torup

Behandler

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

og

Sanum klinik i Torup
Dyssekilde station
3390 Hundested

Kontakt
30 34 08 51
yoga@sanum.dk
www.sanum.dk
Facebook Sanum v/ Rikke Hansen

Pris: 600 kr.

Se Rikkes fulde profil.

 
[image]

Rikke Toft Boesen

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

og

Yogaskolen
Fabriksvej 10
3000 Helsingør

Kontakt
29 60 12 47
rikketoftboesen@gmail.com
www.solskinkropsbehandling.dk
www.helsingorpsykologpraksis.dk

Pris: 800 kr.

 
[image]

Rikke Toft Boesen - Helsingør

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision-uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

og

Yogaskolen
Fabriksvej 10
3000 Helsingør

Kontakt
29 60 12 47
rikketoftboesen@gmail.com
www.solskinkropsbehandling.dk
www.helsingorpsykologpraksis.dk

Pris: 800 kr.

 
[image]

Sara Søgaard Pedersen

Behandler og Træner

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
30 48 87 76
sara@kroppenhusker.dk
www.kroppenhusker.dk

Pris: 700 kr.

Også eftermiddag og aften

 
[image]

Simon Funder

Behandler og underviser i træning

Kropsvis (v/Alle Led & Kanter)
Nørrebrogade 183, 1
2200 Nørrebro

Kontakt
26 66 96 66
simon@kropsvis.dk
www.kropsvis.dk

Pris: 650 kr.

 
[image]

Sejr Bjørke

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
31 22 91 66
sejrbjoerke@hotmail.com
www.sejrbjoerke.dk

Pris 60 min: 550 kr.
Pris 90 min:
650 kr.

 
[image]

Suzanne Darmer

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

og

Ryesgade 4, 2. th
København N

Kontakt
31 31 10 81
s.darmer@gmail.com

Pris: 650 kr.

 
[image]

Søren Agger

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

og

Hårbøllevej 15
4792 Askeby

Kontakt
26 71 24 93
agger@morsom.dk
www.kropoverbord.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Søren Christensen

Partner i ManuVision

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset Aarhus
Mejlgade 28, over gården, 1.sal
8000 Aarhus

Kontakt
22 21 19 34
schrist@manuvision.dk

Pris: 1.100 kr.

 
[image]

Torben Holm

Behandler og underviser i træning

Hesselbækpark 10
3520 Farum

Kontakt
20 43 54 98
torben@smertefrinu.dk
www.SmerteFriNu.dk

Pris: 600 kr.

 
[image]

Torben Scharling Svendsen

Partner i ManuVision

Behandler og underviser i træning

Underviser på ManuVision Uddannelsen

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
40 84 96 62, man- og torsdag kl. 8:30 - 9:00
torben@manuvision.dk

Pris: 1.100 kr.

 
[image]

Vibeke Buchardt Andersen

Behandler og underviser i træning

ManuVision Huset
Bernhard Bangs Allé 25, 2.sal
2000 Frederiksberg

Kontakt
24 76 85 92
vibeke@manuvisionbehandler.dk
behandling-der-batter.dk

Pris: 700 kr.

 
[image]

Sophie Riddersholm

Behandler og underviser i træning

Sophie Riddersholm- terapi for krop og sjæl
Søndermarksvej 83c
7100 Vejle

Kontakt
20 10 05 59
kontakt@sophieriddersholm.dk
www.sophieriddersholm.dk

Pris
Voksne: 800 kr
Børn og unge under 18 år: 650 kr