Camilla Holst Regnarsson

Skaermbillede 2022 03 21 kl. 08.35.40

Uddannet Manuvision kropsterapeut og træner i 2020.

Camilla er særligt optaget af at hjælpe stressramte med at genfinde kontakten til sig selv og derigennem glæde og kærlighed i livet.

Camilla arbejder holistisk og indfølende, og inddrager bl.a. viden og erfaring fra selv at have været sygemeldt med stress. I behandlingen vil hun bl.a. arbejde med at aktivere dit naturlige åndedræt og det parasympatiske nervesystem, der kan bringe dig i ro og balance. Hun vil også se på det der gør ondt, både fysisk, psykisk og følelsesmæssigt og på den måde støtte dig i at slippe de blokeringer der skaber udfordringer i dit liv.

Camilla droppede ud af universitetet pga stress (kroppen tog handling, da hun ikke lyttede) og i arbejdet med at genfinde kontakten til sig selv, sin krop og følelser og et liv i balance tillærte hun sig også stor viden om kvinders cyklus, kost og meditation. Derudover er hun oplært i healende tantramassage for kvinder (se mere på hjemmesiden). Al denne viden og erfaring drager hun selvfølgelig nytte af i behandlingen.

Camilla tilbyder også behandlinger til gravide og kvinder i deres postpartum.

Læs mere: www.reconnectbodymind.dk

Kontaktinformation:
Tlf. 28191496
Mail info@reconnectbodymind.dk

Priser:
1 time for 800 kr

 

Adresse på behandlingsstedet:
Alle Led og Kanter
Nørre Farimagsgade 11, 3. th
1364 KBH K.